-
Po awans, po marzenia…
W dniu 16 kwietnia, osiem uczennic ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach wyruszyło do Szczecina walczyć o awans do finałów województwa w piłce koszykowej dziewcząt. Nasze dziewczęta czekała ciężka przeprawa, zwłaszcza że musiały rozegrać w niedługim odstępie czasu dwa spotkania z rzędu. Ważne było zatem odpowiednie rozłożenie sił. W pierwszym spotkaniu przyszło nam zmierzyć się z gospodyniami turnieju SP nr 35 w Szczecinie, które w swoim pierwszym spotkaniu zdecydowanie pokonały SP nr 10 w Koszalinie. Dwie pierwsze kwarty w wykonaniu obu drużyn były bardzo wyrównane. Ku zdziwieniu drużyny przeciwnej, to dziewczęta z Bobolic prowadziły po dwóch kwartach 19:17. Trzecia i czwarta kwarta, to jednak zdecydowanie lepsza gra szczecinianek w obronie i ataku, efektem czego było wygranie całego spotkania 47:26. Następnie, przyszedł czas na krótki odpoczynek (20 min.) i walkę ze SP nr 10…
-
Akcja charytatywna „Pola Nadziei”
W sobotę 12 kwietnia mieszkańcy miasta i gminy Bobolice po raz kolejny udzielili wsparcia Hospicjum im. Św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie wrzucając datki do puszek, z którymi kwestowali wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach. Podczas akcji zorganizowanej na bobolickim rynku udało się zebrać 2099,93 zł. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i zrozumienie dla tak ważnej inicjatywy jaką jest pomoc dla koszalińskiego Hospicjum. Monika Bartczak Danuta Karwowska
-
Irlandzki Dzień w naszej szkole
Dlaczego czterolistna koniczyna przynosi szczęście? Czy na końcu tęczy jest garnek ze złotem? Jak nazywa się irlandzki skrzat? Na te i wiele innych ciekawych pytań uczniowie naszej szkoły szukali odpowiedzi podczas Dnia Irlandzkiego zorganizowanego 9 kwietnia br. przez Szkolny Klub Europejski. Aby przybliżyć kolegom i koleżankom sylwetkę „Zielonej Wyspy” członkowie SKE przygotowali gry i quizy dotyczące Irlandii, jej tradycji i kultury. Zorganizowane na szkolnych korytarzach wystawy z ciekawostkami były doskonałym źródłem wiedzy zarówno dla starszych jak i najmłodszych uczestników zabawy. Ponadto, skanując umieszczone w różnych miejscach w szkole kody QR uczniowie mogli poznać irlandzki alfabet, nauczyć się stepować, a także liczyć po irlandzku. Na najbardziej wytrwałych zawodników czekały nagrody, gdyż znaczki zdobyte za poszczególne konkurencje można było wymienić na książki i publikacje o Unii Europejskiej. Do kolejnej wspólnej zabawy zapraszamy już niebawem! J Iwona…