Aktualności

„ BohaterON – włącz historię!”. 

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach kolejny już raz wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii pt. „ BohaterON – włącz historię!”. 

Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów.

Uczniowie naszej szkoły w ramach lekcji religii, za pomocą zdjęć i krótkich filmów poznawali lub przypominali sobie postawy bohaterskie Powstańców Warszawskich z roku 1944, jak również ich walkę o honor i ojczyznę, którą toczyli przez 63 dni.

W tym roku zamiast tradycyjnych kartek zostały wykonane zdjęcia oraz nagrane krótkie filmiki z podziękowaniami, które zostały przesłane do organizacji.

Miłą niespodzianką dla naszej szkoły jest dyplom od organizatorów za udział w akcji w tamtym roku oraz, a może przede wszystkim list napisany i przesłany przez Powstańca Warszawskiego pana Zbigniewa Grochowskiego. Pan Zbigniew podczas walk warszawskich wykonywał zdjęcia tamtych wydarzeń uwieczniając w kadrach walki powstańcze i ruiny stolicy. 96-letni dziś powstaniec warszawski jest ostatnim żyjącym fotografem powstania, który dokumentował okrucieństwa wojny i ogrom zniszczeń. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy

                                                                                                  Monika Pachołek i Ewelina Santysiak

 

 

Kliknij zdjęcie lub link, aby przejść do Wirtualnego spaceru