Aktualności

Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!

Wyjątkowo, bo 4 września w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach  odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024. Inaugurację poprowadziła p. R. Kowalska, która powitała gości zgromadzonych w hali  sportowej –  p. Burmistrz Mieczysławę Brzozę, Przewodniczącego Rady Miejskiej p. Jarosława Bączkowskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców p. Krzysztofa  Orlikowskiego, nauczycieli , rodziców i uczniów. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego oraz pieśni szkoły głos zabrał Dyrektor Szkoły p. Dariusz Michalak, który po wakacyjnej przerwie przywitał wszystkich obecnych na uroczystości a w szczególności  pierwszoklasistów, życząc im sukcesów w trakcie zdobywania nowej wiedzy. Wspomniał o przypadającej 1 września kolejnej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz o sylwetce Patrona Szkoły Henryka Sienkiewicza. Następnie p. Dyrektor  opowiedział  o wizycie  w naszej szkole w okresie wakacji p. Agnieszki Mojsiuk, przedstawicielki Grupy Mojsiuk z Koszalina, która zafascynowana atmosferą szkoły, postanowiła sprezentować uczniom klas 1-3 drobne upominki. Po czym złożył wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia  spokojnej, owocnej i  satysfakcjonującej  pracy w nowym roku szkolnym. Na zakończenie  wystąpienia  dyrektor  zwrócił się do Burmistrz  Bobolic- p. M. Brzozy, której podziękował za „ nieoceniony wkład i wsparcie, jakie nasza szkoła otrzymywała przez cały okres kadencji p. Burmistrz, co pomogło stworzyć warunki sprzyjające rozwojowi uczniów i nauczycieli oraz  wpłynęło na podniesienie jakości edukacji(…).  Kończąc p. Dyrektor wręczył bukiet kwiatów życząc wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach podejmowanych przez p. M. Brzozę. Następnie głos zabrała p. Burmistrz, która zwróciła się do wszystkich uczniów życząc im jak najwięcej sukcesów, a jak najmniej porażek, wiary we własne siły oraz odwagi przy spełnianiu marzeń. Zdradziła, że uśmiech, przyjazny gest i pogoda ducha w połączenia ze zdobywaniem nowej wiedzy pomogą w osiąganiu wyznaczonych celów. Nauczycielom i pracownikom szkoły życzyła dobrej współpracy , wytrwałości i cierpliwości w pracy z dziećmi. Po uroczystości uczniowie wraz z rodzicami udali się na spotkania z wychowawcami.

Dekorację na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego wykonały : p. Sylwia Dymek, Ewelina Santysiak, Kamilla Olender.

Wakacje za nami, czas zabrać się do pracy. Życzymy wszystkim zdrowia i sukcesów w nowym roku szkolnym.

                                                                                                                                   

                                                                                                                                Kamilla Olender

                                                                                                                                Ewelina Santysiak

 

 

 

 

Kliknij zdjęcie lub link, aby przejść do Wirtualnego spaceru