Aktualności

Kolejny sukces naszej szkoły. Wygraliśmy Mobilną Pracownię Komputerową!!!

W czerwcu 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w konkursie organizowanym przez NASK – operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Celem konkursu było zdobycie przez uczestników wiedzy, jak świadomie i bezpiecznie poruszać się po Internecie, a także zdobycie nowych kompetencji cyfrowych.

Podzielony został na III grupy wiekowe kl. I – III, kl. IV – VI i kl. VII – VIII.

Do wygrania było 500 mobilnych pracowni komputerowych obejmujących: 16 laptopów wraz z przenośną szafą zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Do konkursu nadesłano 3075 zgłoszeń. W realizację zadań włączyli się uczniowie całej szkoły, również uczniowie i nauczyciele klas I – III.

Dzieci z najmłodszych klas pod kierunkiem swoich wychowawców musiały zrealizować moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza” pt. „Internet to nie wszystko” Kolejnym krokiem było przygotowanie pracy konkursowej – projektu kolorowanki, mającej na celu ukazania sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w Internecie i poza nim, kolorowanka musiała nawiązywać do wiedzy zdobytej w trakcie kursu. W wyniku przeprowadzonego w szkolnego konkursu na wykonanie kolorowanki, do etapu ogólnopolskiego wybrano pracę Kornelii Korbus – uczennicy kl. IV b.

Podczas zajęć w przyjazny i dostępny sposób przedstawione zostały  podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych przez najmłodszych użytkowników.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu w kategorii klas I – III znalazła się nasza szkoła. Dzięki temu zostaniemy wyposażeni w nowoczesny sprzęt – mobilną pracownię, który wzbogaci i unowocześni naszą bazę informatyczną, a także ułatwi zdobywanie kompetencji cyfrowych.

 

Małgorzata Dziubak

 

Kliknij zdjęcie lub link, aby przejść do Wirtualnego spaceru