-
Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach – warsztaty profilaktyczne.
Niejednokrotnie młodzi ludzie popełniają czyny karalne nie mając świadomości, że zdarzenia, w których biorą udział noszą znamiona przestępstwa lub wykroczenia. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji prawnych, w przypadku popełnienia czynu karalnego. Spotkania z uczniami, które obyły się 15 listopada były okazją, aby porozmawiać na tematy związane z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich i uświadomić młodym ludziom, jak łatwo popaść w konflikt z prawem. Młodszy aspirat Pani Maria Bendykowska policjantka z Komendy Miejskiej w Koszalinie, przypomniała uczniom klas VII , jakie mają obowiązki i prawa. Tłumaczyła, jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, w których zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie oraz, gdzie szukać pomocy. Funkcjonariuszka zwróciła uwagę na problem demoralizacji. Uczulała młodzież na konsekwencje spożywania alkoholu, narkotyków. Przypomniała, że sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z konsekwencjami prawnymi, ale i poważnym ryzykiem dla zdrowia i życia.…
-
KONKURS!!!
Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III i IV-VIIIdo wzięcia udziału w konkursie świątecznym „Piktogramy do Świętego Mikołaja”. Konkurs polega na napisaniu listu do Św.Mikołaja z użyciem piktogramów w postaci obrazka, naklejki, rysunku,itp. Podczas rozstrzygnięcia konkursu pod uwagębędzie brane: treść listu,estetyka wykonania oraz pomysłowość przy użyciu piktogramów. Podpisane prace należy składać do 01 grudnia 2023r. do świetlicy szkolnej (do p.K.Olender-kl.4-8 i p. A.Pawłowskiej-kl.1-3)
-
Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej.
Pod takim hasłem 21 listopada br. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień zorganizowany przez Samorządzik i Samorząd Uczniowski. Ten dzień był okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, aby relacje między ludzkie były nie tylko poprawne, ale też nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. Samorządzik i Samorząd Uczniowski przygotował „Kawiarenkę z dodatkiem życzliwości”, sprzedając pyszne wypieki, upieczone przez uczniów i rodziców naszej szkoły. Uczniowie mogli uczcić ten wyjątkowy dzień na słodko. Kolejka była długa, ale każdy został życzliwie obsłużony. Nasza szkoła została udekorowana na żółto- uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto (kolor optymizmu i radości) bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy. Drzwi każdej sali przyozdobiły piękne plakaty przygotowane przez uczniów. Został ogłoszony i rozstrzygnięty też…
-
Wolontariusze z życzeniami w ŚDS Odnowa. Dzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień.
W szkole dzień 21 listopada, był dniem radości oraz miłych gestów. Tego dnia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowali życzenia, plakaty i słodkie upominki, które zostały przekazane uczestnikom i pracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy,, Odnowa ” w Bobolicach. W czasie miłego spotkania wolontariusze życzyli wszystkim, aby życzliwość i tolerancja w ich życiu była obecna codziennie. Opiekunowie SKW Danuta Karwowska Monika Bartczak
-
Kampania 19 dni w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach
W tym roku Szkoła Podstawowa Im. H. Sienkiewicza w Bobolicach po raz drugi przyłączyła się do 10 edycji ogólnoświatowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży organizowanej przez fundację po DRUGIE. Celem kampanii jest podejmowanie działań edukacyjnych na rzecz profilaktyki przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, spotkaniach i warsztatach, dotyczących przemocy rówieśniczej, agresji. Zajęcia przebiegały pod hasłem tegorocznej kampanii # 10 sekund – co możesz zrobić , aby powstrzymać przemoc? Nie odchodź. Nie odwracaj wzroku. Obserwuj i reaguj adekwatnie do sytuacji. Bądź uważny. Poinformuj dorosłych o sytuacji. Powstały plakaty promujące działania, jakie każdy uczeń powinien podjąć, gdy będzie świadkiem takich zachowań. Zajęcia przeplatane były…
-
Pierwsze kroki w programowaniu z Ozobotami- zajęcia rozwijające w klasie 1C
Podczas zajęć rozwijających uzdolnienia, uczniowie klasy 1C, weszli w świat kodowania. Dzięki robotom zwanymi Ozobotami, poznali podstawy kodowania. Ponadto tworzyli pierwsze projekty, dotyczące tras i kierunków poruszania się tych małych, elektronicznych zabawek. Roboty, zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Ozobot to malutki robot, który dzięki wbudowanym czujnikom światła i koloru rozpoznaje odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podąża ich śladem. Udział w zajęciach, pozwolił małym programistą na doskonalenie pamięci, koncentracji uwagi oraz współpracy w grupie. Praca w oparciu o Ozoboty, pozwoliła uczniom na rozwijanie kreatywności i wyobraźni przestrzennej. Zajęcia z Ozobotami oprócz wymiaru edukacyjnego, okazały się wielką zabawą integrującą zespół klasowy. Karolina Grześkowiak