Aktualności

Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej.

Pod takim hasłem 21 listopada br. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień zorganizowany przez Samorządzik i Samorząd Uczniowski. Ten dzień był okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, aby relacje między ludzkie były nie tylko poprawne, ale też nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. Samorządzik i Samorząd Uczniowski przygotował „Kawiarenkę z dodatkiem życzliwości”, sprzedając pyszne wypieki, upieczone przez uczniów i rodziców naszej szkoły. Uczniowie mogli uczcić ten wyjątkowy dzień na słodko. Kolejka była długa, ale każdy został życzliwie obsłużony.  Nasza szkoła została udekorowana na żółto- uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto (kolor optymizmu i radości) bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy. Drzwi każdej sali przyozdobiły piękne plakaty przygotowane przez uczniów. Został ogłoszony i rozstrzygnięty też konkurs na najładniejszy plakat. Na drzwiach sal klas 4-8 zawisły żółte plakaty nawiązujące do życzliwości. Jury wybierając najładniejszy plakat brało pod uwagę : hasło- promujące Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, estetyczny rysunek do hasła, pomysłowość.  Najładniejszy plakat z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień:

W klasach IV- klasa 4A

W klasach V- klasa 5A

W klasach VI- klasa 6 B

W klasach VII i VIII- klasa 7A

Kolejną atrakcją były pozytywne życzenia w formie mobilnej fotobudki,  gdzie chętni mogli zrobić sobie zdjęcie.                                                                                            Pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą. Życzymy Wszystkim optymizmu, serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka, uśmiechu i radości. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym  w naszym towarzystwie.

Wszystkim, którzy uświetnili swoimi pomysłami i pracą Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień, serdecznie dziękujemy.

 

Ewelina Santysiak

Monika Pachołek

 

 

 

Kliknij zdjęcie lub link, aby przejść do Wirtualnego spaceru