Aktualności

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU – ZOBACZ, ZROZUM, ZAAKCEPTUJ

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a miesiąc kwiecień określany jest miesiącem autyzmu. W naszej szkole ten dzień był obchodzony 15.04.2024r. Głównym celem tego dnia było zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz promowanie wiedzy o różnorodności osób w spektrum. Symbolicznym kolorem obchodów jest niebieski, który stanowi swoisty gest wsparcia dla osób z autyzmem i ich rodzin. Również uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wyrazili solidarność z nimi, zakładając niebieskie ubrania. Z tej okazji na szkolnym korytarzu powstała również ciekawa gazetka – Autyzm ma wiele „twarzy”.  Z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowane zostało stoisko z niebieskimi balonami oraz niebieskimi galaretkami dla uczniów. Było to zadanie realizowane w ramach kolejnej misji  empatyczna@klasa. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w realizacji i wsparcie finansowe.

                                                                                                           Opiekunowie SKW

                                                                                                Danuta Karwowska Monika Bartczak

 

 

Kliknij zdjęcie lub link, aby przejść do Wirtualnego spaceru