• Aktualności

    Upiększamy otoczenie naszej szkoły

    W dniu 25 maja 2026 r. teren wokół Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach stał się jeszcze bardziej kolorowy i przyjazny. Przedstawiciele klasy 8b oraz klas pierwszych pod opieką pań Moniki Pachołek i Klaudii Strzeszewskiej wspólnie sadzili aksamitki w gazonach przed szkołą. Młodzież z dużym zaangażowaniem przygotowywała ziemię i sadziła kwiaty, dbając o estetykę szkolnego otoczenia. Dzięki wspólnej pracy wejście do szkoły zyska już za chwilę, gdy zakwitnie,  piękną, letnią dekorację, która będzie cieszyć uczniów, nauczycieli i mieszkańców Bobolic. Takie działania uczą odpowiedzialności, współpracy oraz troski o najbliższe otoczenie. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział i zaangażowanie w upiększanie naszej szkoły. Monika Pachołek i Klaudia Strzeszewska  

  • Aktualności

    „Matematycy na 5+” – etap gminny pełen emocji i kreatywnej matematyki

    22 maja 2026 r.  w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach odbył się etap gminny V edycji Matematycznego Turnieju Klas Czwartych i Piątych „Matematycy na 5+”. Wydarzenie zgromadziło uczniów z trzech szkół podstawowych naszej gminy, którzy zmierzyli się z szeregiem nietypowych i bardzo pomysłowych konkurencji matematycznych. Organizatorem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Bobolicach, natomiast koordynatorem i pomysłodawcą tej edycji konkursu z ramienia szkoły była pani Klaudia Strzeszewska. Turniej miał formę drużynowej rywalizacji, podczas której liczyły się nie tylko umiejętności rachunkowe, ale również logiczne myślenie, współpraca, kreatywność, spostrzegawczość oraz strategiczne podejmowanie decyzji. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki, odczytywali szyfry matematyczne, pracowali z kwadratami magicznymi oraz uczestniczyli w zadaniach wymagających ruchu i działania pod presją czasu. Duże emocje wzbudziła konkurencja polegająca na budowie najwyższej wieży z plastikowych słomek, kartek papieru i taśmy klejącej. Zadaniem drużyn było stworzenie…

  • Aktualności

    „Taka sytuacja” w naszej szkole – wyjątkowa gra wspierająca rozwój emocjonalny uczniów

    Gra karciana „Taka sytuacja” trafiła już do naszej szkoły. To wyjątkowa psychoedukacyjna gra wydana z okazji jubileuszu 60-lecia działalności Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koszalinie i przekazana szkołom z powiatu koszalińskiego. Gra rozwija kompetencje w zakresie rozpoznawania i nazywania emocji, empatii, komunikacji, kreatywnego myślenia, asertywności oraz współpracy, dzięki czemu stanie się cennym wsparciem w pracy z uczniami. Na ręce naszych nauczycieli grę przekazała Wiceprzewodnicząca Powiatu Koszalińskiego Pani Mieczysława Brzoza. W imieniu całej społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koszalinie za ten wyjątkowy gest życzliwości i wsparcia. Jesteśmy wdzięczni za przekazanie gry, która z pewnością pomoże rozwijać kompetencje społeczne, emocjonalne oraz umiejętności komunikacyjne naszych uczniów. Magdalena Jankowska  

  • Aktualności

    Muzyczna przygoda w Szkole Podstawowej w Bobolicach! Klasy 1-3 odwiedziły podwórko osiołka Bemola

      Poniedziałek, 18 maja 2026 roku, na długo zapadnie w pamięci najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Bobolicach. Tego dnia mury szkoły zamieniły się w tętniące dźwiękami, radosne podwórko. Wszystko za sprawą wyjątkowego koncertu umuzykalniającego zatytułowanego „Na podwórku osiołka Bemola”, stworzonego specjalnie dla klas 1-3. Wydarzenie miało na celu przybliżenie dzieciom świata instrumentów muzycznych oraz uwrażliwienie ich na piękno dźwięku. Głównymi bohaterami spotkania – obok sympatycznego osiołka Bemola – były instrumenty, których brzmienie oczarowało młodą publiczność: Klarnet – zachwycał ciepłym, głębokim głosem. Saksofon – wprowadzał energię i nowoczesny, wyrazisty charakter. Instrumenty klawiszowe – tworzyły harmoniczną podstawę całego koncertu. Artyści nie pozwolili dzieciom na nudę. Kluczem do serc małych słuchaczy okazał się piękny śpiew oraz doskonale dobrany repertuar. Uczniowie błyskawicznie włączyli się do wspólnej zabawy, śpiewając radosne,…

  • Aktualności

    Dziękujemy za współpracę

      W ramach obchodów 80 – lecia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach zostały zaplanowane różne działania. Jednym z nich było utworzenia muralu upamiętniającego pierwszy budynek bobolickiej placówki edukacyjnej „czerwonej szkoły”, przy ulicy Szkolnej. Ten pomysł wymagał dużego nakładu finansowego, dlatego Samorząd Uczniowski, chcąc wesprzeć ten  pomysł zorganizował loterię fantową oraz sprzedaż tostów. Całkowity dochód z dwóch akcji 1526,60 zł został przekazany na mural, który już zdobi nasze główne wejście do szkoły. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dwóch akcjach Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom oraz Paniom, które pomagały przy przygotowaniach tostów: pani Ewelinie Wojtaszuk, pani Natalii Piekarskiej, pani Kamili Nowak, pani Agnieszce Dominikowskiej, pani Małgorzacie Zdanowskiej, pani Irenie Bryczek. Monika Pachołek Ewelina Santysiak  

  • Aktualności

    „Żywa lekcja w piekarni GS w Bobolicach– wyjście edukacyjne klasy 1B”

    28 kwietnia uczniowie klasy 1B wybrali się do piekarni w ramach poznawania różnych zawodów. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak powstaje chleb – od przygotowania ciasta aż po gotowe wypieki. Uczniowie zobaczyli również „serce piekarni”, czyli ogromny piec, o którym usłyszeli wiele ciekawostek. Naszą grupę oprowadzała pani Renatka, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o pracy piekarza i codziennych obowiązkach w piekarni. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały wiele pytań. Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali pyszne pączki wypiekane w piekarni bobolickiej. Była to bardzo ciekawa i wartościowa lekcja, dzięki której uczniowie mogli poznać tajniki pracy piekarza oraz zobaczyć, ile pracy potrzeba, aby codziennie na naszych stołach pojawiał się świeży chleb. wychowawca klasy 1b Anna Jurkowska

  • Aktualności

    IV miejsce w Mistrzostwach Regionu w piłce nożnej chłopców klas IV – VI

    W czwartek, 14 maja nasza szkolna reprezentacja piłkarska chłopców udała się do Koszalina, by na Euroboisku miejscowego klubu „Bałtyk” rozegrać kolejny etap rozgrywek szkolnych „Igrzyska Dzieci” /klasy 4-6/. W turnieju udział wzięły 4 drużyny (Mistrzowie swoich Powiatów), tj. SP Bobolice, SP Połczyn Zdrój, SP Karlino i gospodarze – SP7 Koszalin. Graliśmy systemem „każdy z każdym”, mecze trwały 1x15min., a my rywalizację rozpoczęliśmy od meczu z drużyną z Połczyna. Niestety, mimo wielu sytuacji strzeleckich, w tym niewykorzystanego rzutu karnego, przegraliśmy to spotkanie 0:1, w czym największą zasługę miał zdecydowanie bramkarz drużyny przeciwnej, który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach. Drugi mecz przypadł nam z faworytem turnieju, czyli drużyną gospodarzy i zakończył się dość spodziewanym wynikiem 4:0 dla drużyny przeciwnej. Mecz z drużyną z Karlina był już dla nas tylko tzw. meczem „o honor”, lecz nawet w nim nie udało…

  • Aktualności

    AI i cyberbezpieczeństwo.  Bezpieczne korzystanie z nowych technologii – lekcja online

    21 kwietnia 2026 r. w ramach dzielności SKO w naszej szkole odbyła się kolejna lekcja online pt. „AI i cyberbezpieczeństwo. Bezpieczne korzystanie z nowych technologii”, która była prowadzona przez panią Paulinę Krakowską, ekspertką ds. cyberbezpieczeństwa w PKO Banku Polskim. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się: Jakie dane można wpisywać do AI, a jakich nie. Co dzieje się z tym, co wpisujemy – różnice między wersją darmową a płatną. Jak chronić swoje dane i prywatność online. Czym są halucynacje AI i jak je rozpoznać. AI jako świetny asystent… który jednak wymaga kontroli. Lekcja była inspirującym spotkaniem pełnym praktycznych wskazówek oraz ciekawych przykładów. Opiekunowie SKO Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach  

  • Aktualności

    Drodzy Ósmoklasiści!

    Przed Wami jedno z ważniejszych wydarzeń w szkolnej drodze – egzamin ósmoklasisty. Życzymy Wam, aby zdobyta przez lata nauki wiedza i umiejętności zaowocowały jak najlepszymi wynikami oraz otworzyły drzwi do realizacji Waszych planów, marzeń i wyboru wymarzonej szkoły. Niech podczas egzaminu towarzyszą Wam spokój, opanowanie, wiara we własne możliwości oraz umiejętność podejmowania trafnych decyzji. Życzymy Wam jasnych tematów, łatwych zadań, koncentracji i odrobiny szczęścia, które zawsze się przydaje. Niech ten czas będzie dla Was okazją do pokazania wszystkiego, co potraficie. Wierzymy, że poradzicie sobie znakomicie! Powodzenia! Trzymamy za Was mocno kciuki! Dyrekcja Szkoły Grono Pedagogiczne Pracownicy Szkoły oraz młodsi Koledzy i Koleżanki ze szkoły

  • Aktualności

    „Tylko przez naukę i oświatę stać się możemy z czasem silnym, prawym, rozumnym i rozumnie miłującym ojczyznę narodem.” 5 maja  – Dniem Patrona naszej Szkoły Henryka Sienkiewicza

    Dziś w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło całą społeczność szkolną – uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Tegoroczne obchody Dnia Patrona miały szczególny charakter, ponieważ odbywały się w trakcie jubileuszu 80-lecia naszej szkoły. Uroczystość odbyła się przed wejściem głównym do budynku szkoły. Wszyscy zebrani, w obecności sztandaru szkoły, wspólnie odśpiewali hymn państwowy oraz pieśń szkolną. Podniosły charakter wydarzenia podkreślały galowe stroje uczniów, które dodały ceremonii szczególnej powagi i elegancji. Następnie przedstawiciele samorządu uczniowskiego przybliżyli postać patrona szkoły – Henryka Sienkiewicza. W krótkim wystąpieniu przypomnieli najważniejsze fakty z życia i twórczości wybitnego pisarza, podkreślając jego znaczenie dla polskiej kultury i tożsamości narodowej. Głos zabrał również Pan Dyrektor Dariusz Michalak, który w swoim przemówieniu podziękował uczniom za godną…

Kliknij zdjęcie lub link, aby przejść do Wirtualnego spaceru