Aktualności

Uroczysty apel z okazji „Dnia Patrona” w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach

9 maja 2023r. świętowaliśmy w naszej szkole „Dzień Patrona”, którym od roku 1997 jest Henryk Sienkiewicz. Z tej okazji, w naszej hali sportowej odbył się Uroczysty Apel, nad którego właściwym przebiegiem czuwały panie Ewelina Rygiel Strzelczak i  Joanna Katolik, które przygotowały scenariusz oraz uczniów.

Apel rozpoczął prowadzący, Pan Jarosław Bączkowski, prowadząc część oficjalną. Uczniowie powitali zaproszonych gości,  wśród których byli: zastępca Burmistrza Bobolic, Pani Monika Gołucka, przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jarosław Bączkowski, Pan Emil Piłaszewicz – kierownik Muzeum Regionalnego w Bobolicach, Pan Krzysztof Orlikowski – przewodniczący Rady Rodziców przy naszej szkole oraz dyrekcja naszej szkoły, Pani Monika Bartczak i Pan Dariusz Michalak. Po zaśpiewaniu hymnu – państwowego i pieśni szkolnej, na scenę weszła grupa dzieci z klas 6b i 6c, które zainscenizowały kilka wydarzeń z życia, ale również kilku książek Henryka Sienkiewicza. Wśród występujących prym wiedli uczniowie: Zofia Olender i Adam Gzubicki z klasy 6c oraz Adrian Zajączkowski z 6b, którzy w bardzo ciekawy sposób przybliżyli uczniom postać samego Patrona naszej szkoły, jak i kilku bohaterów z wybranych powieści autora. Występy te przeplatane były oprawą muzyczną, przygotowaną wraz z uczniami przez Panią Izabelę Mirotę.

Po zakończeniu części artystycznej, prowadząca apel, uczennica Wiktoria Karpińska na scenę zaprosiła Panią vice-Burmistrz, Monikę Gołucką. Pani Burmistrz w swej przemowie zwróciła uwagę na kilka ważnych aspektów wyboru właśnie tego, znamienitego polskiego pisarza na Patrona naszej szkoły. Następnie pan dyrektor zabrał głos, dziękując za przybycie znamienitym gościom czym wznieśli rangę tego wydarzenia na wyższy poziom. Podziękował też wszystkim zaangażowanym za przygotowanie apelu (oprócz wyżej wymienionych również paniom Edycie Sobańskiej, Anecie Banaszek i Renacie Kowalskiej za przygotowanie dekoracji), po czym, wspólnie z panią wicedyrektor, Moniką Bartczak, przystąpili do oficjalnego wręczenia nagród dla uczniów biorących udział w konkursach. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Wiktor Bubień z klasy 2c oraz Mikołaj Dymek z 4B – laureaci konkursu pn. „Zawody w moim otoczeniu”. Pozostali nagrodzeni w konkursie odebrali nagrody na wcześniejszym apelu, a są to: Olga Strzeszewska kl.Ic, Natalia Ajewska kl.Ic, Fabian Gawrysiak kl.IVa,  Agata Mrozowska. Dyplomy i puchary odebrali nasi sportowcy, a właściwie koszykarze, piłkarze nożni i nasze koszykarki, które pod wodzą pana Piotra Grzybowskiego, powtórzyły ogromny sukces sprzed roku, zajmując 5 miejsce w województwie w rozgrywkach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po wręczeniu nagród za wyżej wymienione osiągnięcia, Dyrektor zakończył apel.

 

Dawid Olearczyk

                                                                                                                                 

Kliknij zdjęcie lub link, aby przejść do Wirtualnego spaceru