Aktualności

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

22 września 2023 roku odbył się I etap konkursu WYBIERAMY MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA.

Celem konkursu było krzewienie kultury słowa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promowanie mody na czytanie, a także przygotowanie do wystąpień publicznych. W tym roku zwrócono uwagę na popularyzowanie kultury antycznej w 45. rocznicę śmierci Autora i czytano „Mitologię” Jana Parandowskiego. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach- lektorów młodszych kl. III-V i lektorów starszych- kl. VI-VIII. Jury oceniało następujące elementy: płynność czytania, poprawność, wyrazistość, tempo, intonację oddającą sens i klimat czytanego tekstu.

W II etapie, który odbył się 26 września 2023 roku w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jessica Foksowicz z kl. IV a, Mikołaj Dymek z kl. V b, Jakub Urbaniec z kl. VI b i Zofia Olender z kl. VII c.

Jakub Urbaniec będzie reprezentował naszą szkołę w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

 

                                                                                                                                                           Izabela Skiba

                                                                                                                                                          Joanna Katolik     

 

                      

Kliknij zdjęcie lub link, aby przejść do Wirtualnego spaceru