Aktualności

Ósme miejsce w województwie

W piątek, 26 kwietnia, dwanaścioro uczennic ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach udało się do Koszalina na Półfinały Województwa w koszykówce dziewcząt, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci. Jadąc do Koszalina, wiedzieliśmy, że czeka nas ogromne wyzwanie i że będzie ciężko o sprawienie niespodzianki, czyli uzyskanie awansu do rozgrywek wyższego szczebla. Niestety, przeciwniczki naszych młodych koszykarek dały im cenną lekcję gry w koszykówkę. Czwarto- i piątoklasistki, wspomagane przez Adę Urbaniak i Lenę Ogrodniczak, nie dały rady przeciwstawić się doskonale grającym szczeciniankom. W spotkaniu o trzecie miejsce z koszykarkami z Kołobrzegu, było już troszkę lepiej.  Wynik nie odstawał tak znacznie jak we wcześniejszym spotkaniu. Pomimo ogromnego zaangażowania, poprawy gry w obronie, spotkanie zakończyło się niekorzystnym wynikiem dla naszej drużyny. Ostatecznie, nasze uczennice zajęły w Półfinałach Województwa IV miejsce, plasując naszą drużynę na ósmym miejscu w województwie.

Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza w Bobolicach  reprezentowały: Adrianna Urbaniak, Lena Ogrodniczak, Apolonia Antoszewska, Laura Przygodzka, Hanna Ewertowska, Natalia Rudnik, Zofia Lichacz, Zofia Skiba, Maja Stasik, Maja Dacko, Agata Żuk i Sandra Kostewicz.

 

Piotr Grzybowski

Kliknij zdjęcie lub link, aby przejść do Wirtualnego spaceru