Aktualności

III miejsce naszych chłopców w Mistrzostwach Regionu w piłce nożnej w ramach rozgrywek szkolnych „Igrzyska Dzieci” /klasy IV – VI/.

W dniu 13 maja 2024r. (poniedziałek), na Euroboisku „Bałtyk” w Koszalinie, odbyły się Mistrzostwa Regionu w piłce nożnej chłopców, w ramach rozgrywek „Igrzyska Dzieci”, organizowanych przez Wojewódzki Szkolny Związek Piłki Nożnej. Nasza szkolna reprezentacja, dzięki zwycięstwu w rozgrywkach powiatowych (turniej odbył się
w kwietniu, w Sianowie) – reprezentowała powiat koszaliński, natomiast pozostałe 5 powiatów reprezentowały szkoły: SP 7 Koszalin (powiat grodzki Koszalin), SP 5 Szczecinek (powiat szczecinecki), SP 3 Sławno (powiat sławieński), SP 1 Białogard (powiat białogardzki) oraz SP Rąbino (powiat świdwiński). Wskutek wcześniejszego losowania, nasza drużyna zagrała w grupie „B”, w której przyszło nam się zmierzyć najpierw z SP 1 Białogard (wygrana 1:0, bramka: Aleksander Misztal), a następnie z SP 5 Szczecinek (porażka 0:4). Dzięki wcześniejszemu zwycięstwu SP 5 Szczecinek nad SP 1 Białogard (4:0), udało nam się zająć II miejsce w grupie, co dawało nam możliwość występu w półfinale turnieju przeciwko drużynie SP 7 Koszalin. Niestety, chłopcy z klasy sportowej SP7 nie dali żadnych złudzeń naszemu zespołowi i pokonali nas aż 6:1 (bramka: A. Misztal).

W meczu o III miejsce w turnieju zmierzyliśmy się z SP 3 Sławno, które poniosło porażkę w drugim półfinale z drużyną SP 5 Szczecinek wynikiem 0:6. Udało nam się ten mecz wygrać 2:1 (bramki: Miłosz Ligęza i Antoni Olearczyk), dzięki czemu uplasowaliśmy się na najniższym szczeblu podium turnieju. W wielkim finale turnieju nieznacznie lepszą okazała się drużyna gospodarzy, tj. SP 7 Koszalin, która pokonała SP 5 Szczecinek dopiero po długiej i emocjonującej serii rzutów karnych! Obie te szkoły będą reprezentowały nasz region w zawodach na szczeblu „półfinału wojewódzkiego”. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

Warto wyróżnić wszystkich reprezentantów naszej szkoły, ponieważ chłopcy zajęli miejsce tuż za drużynami, których uczniowie uczęszczają do tzw. „klas sportowych” (SP 5 Szczecinek również!), czyli treningi piłki nożnej mają codziennie w ramach 2 lekcji W-F oraz grają w rozgrywkach tzw. „dziewiątek” organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, a więc grają mecze ligowe co tydzień! Naszą szkołę godnie więc reprezentowali: Aleksander Misztal (Kpt.), Kamil Adamczewski (br.), Igor Bajura (br.), Łukasz Adamczyk, Mateusz Krauze, Marcel Raczek, Tymek Borowski, Ksawery Nowak, Borys Cyrson, Jan Kłos, Miłosz Ligęza, Nikodem Rutkiewicz, Michał Dubiecha i Antoni Olearczyk.

Trener i opiekun:
Dawid Olearczyk

 

Kliknij zdjęcie lub link, aby przejść do Wirtualnego spaceru