Aktualności

Eurolekcja z udziałem Zespołu Europe Direct Szczecin

19 czerwca 2023 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli EUROPE DIRECT ze Szczecina Pana Arkadiusza Mazepę – kierownika zespołu oraz Panią Agatę Szwed – konsultantkę, którzy przeprowadzili zajęcia nt. funkcjonowania Unii Europejskiej oraz Europejskiego Zielonego Ładu, a także zachęcili uczestników do udziału w  lokalnej grze terenowej związanej z tematyką bioróżnorodności ( Biodiversity).

Przy tej okazji wysłuchaliśmy również prelekcji Pani Agnieszki Kurpiewskiej, która bierze czynny udział w projekcie Komisji Europejskiej o nazwie „Tworzenie Europy razem z samorządamilokalnymi.”
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VIa, VIb oraz Vc. Uczestnicy z zaciekawieniem słuchali wykładu dotyczącego początków integracji europejskiej, wartości i instytucji UE, następnie dynamicznie przystąpili do warsztatów tematycznych. Drugim komponentem naszych zajęć była gra terenowa związana z różnorodnością biologiczną. Uczniowie podzieleni na grupy zadaniowe musieli  rozwiązywać zagadki, wskazywać właściwe odpowiedzi, zaprezentować działania, które służą ochronie różnorodności biologicznej. Uczestnicy gry doskonale się komunikowali, współpracowali, efektywnie  rozwiązywali zadania w wyznaczonych stacjach. Wszyscy uczniowie prawidłowo i z wielką motywacją wykonali zadania. Trzy najlepsze drużyny otrzymały nagrody, a pozostali uczestnicy upominki i gadżety.

,,Szkolny Klub Europejski” powstał w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach w marcu br, a jego celem jest zainteresowanie młodzieży tematyką europejską. Rozpoczęliśmy współpracę z  punktem informacji  europejskiej –  EUROPE DIRECT w Szczecinie, który jest  prowadzony przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Zagadnienia, jakie będą poznawali nasi uczniowie podczas różnych form aktywności naszego klubu uwzględniają tematy dotyczące powstania ,,UE’’, wartości na których opiera się, jak funkcjonują jej instytucje i jak wpływa ona na życie mieszkańców.

 

 Iwona Zajączkowska

-opiekun SKE

Kliknij zdjęcie lub link, aby przejść do Wirtualnego spaceru