Aktualności

DZIEŃ KROPKI

15 września 2023r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki czyli International Dot Day. Uczniowie klas   IIa, IIc i IIIa w tym dniu bawili się i rozwijali  swoją kreatywność i odwagę. Kropki pojawiły się na koszulkach i na twarzy. Uczniowie wykonali wiele różnych zadań z motywem kropki.  Tego dnia w naszej szkole powstało  wiele wyjątkowych i niepowtarzalnych  kropkowych dzieł sztuki.

Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać wyobraźnię i zabawę dzieci, by odkrywać ich talenty i pokazać je innym.

KROPKA to mały początek czegoś wielkiego i od nas zależy co z niej powstanie.

 

Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci.

Anna Jurkowska

 Jolanta Turkowska

Magdalena Jankowska

 

Kliknij zdjęcie lub link, aby przejść do Wirtualnego spaceru