• Aktualności

    JAJO WIELKANOCNE

    Po raz piętnasty w Liceum Ogólnokształcący  im. Stanisława Lema w Koszalinie  odbył się międzyszkolny konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych  pod nazwą : „JAJO WIELKANOCNE”. W tegorocznej edycji wpłynęły 64 prace ze szkół z Koszalina i okolic. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4–6 oraz klasy 7–8. Komisja konkursowa brała pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność, kreatywność oraz estetykę wykonania. Nasza szkoła zgłosiła do konkursu cztery jaja wielkanocne , z których jedno stanęło na podium, a dwa otrzymały wyróżnienia. 1 miejsce zdobyło jajo wykonane przez Zofię Stręciwilk z kl.6B . Wyróżnienia otrzymały:  Nadia Jasińska oraz Zofia Kozłowska z kl.5B.   Serdecznie gratulujemy !!! Kamilla Olender Ewelina Santysiak

  • Aktualności

    80-lecie naszej szkoły – wyjątkowa inicjatywa klasy 1d!

    W tym roku obchodzimy niezwykły jubileusz – 80-lecie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach. To piękna okazja, aby wspólnie świętować historię, tradycję i społeczność naszej szkoły. Z tej okazji klasa 1d wraz z wychowawcą i rodzicami przygotowała wyjątkową niespodziankę – 80 życzeń wielkanocnych, a nawet… o 20 więcej, aby radość mogła trwać jeszcze dłużej! Do każdego życzenia dzieci przykleiły czekoladową wielkanocną niespodziankę – króliczka, kurczaczka lub jajeczko. Następnie uczniowie wyruszyli z wizytą do klas 1a, 1b i 1c, a także do pracowników szkoły oraz rodziców, wręczając przygotowane kartki i słodkości. Była to nie tylko okazja do złożenia świątecznych życzeń, ale również do przypomnienia o zbliżającym się, ważnym dla naszej szkoły jubileuszu. Spotkania te przyniosły wiele uśmiechu i serdeczności. W ramach wdzięczności za pamięć klasa 1a wraz ze swoją wychowawczynią obdarowała nas miłymi upominkami i życzeniami. Niezwykle ciepło przyjęli…

  • Aktualności

    Wielkanoc i Olimpiada Zajączka w kl.1D

      Przedświąteczny czas w naszej szkole upłynął w radosnej, wielkanocnej atmosferze. Jako wychowawca klasy 1D miałam przyjemność zorganizować dla uczniów wyjątkowe wydarzenie – Olimpiadę Zajączka. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy również uczniów klasy 1C wraz z wychowawcą i opiekunami. Na szkolnym placu czekało na dzieci wiele ruchowych gier i zabaw. Jedną z nich była zabawa „Kurnik i lis”, która wywołała wiele emocji i śmiechu. Dużo radości przyniosły także wyścigi slalomem z kurczaczkiem w jajku na łyżce, które wymagały nie tylko szybkości, ale i dużej koncentracji. Nie zabrakło również zabaw przy muzyce – dzieci podawały sobie pluszowego kurczaczka w rytm muzyki, a gdy muzyka się zatrzymywała, osoba trzymająca kurczaczka otrzymywała słodkie jajeczko. Dodatkową atrakcją była także zabawa z bańkami mydlanymi, które unosiły się nad placem i sprawiły dzieciom wiele radości. Po sportowych emocjach przenieśliśmy się do klasy, gdzie uczniowie obejrzeli…

Kliknij zdjęcie lub link, aby przejść do Wirtualnego spaceru